Bulykin Klub jahon chempionatining g‘olibini aytdi
Rossiya terma jamoasi va poytaxt “Lokomotiv” klubi sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin joriy yilgi Klub jahon chempionati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu turnir bu yil Qo‘shma Shtatlarda yangilangan formatda o‘tkazilmoqda. Unda ilk bor 32 ta jamoa ishtirok etmoqda.
Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, “PSJ” va “Real” jamoalari yarim finalda uchrashgani afsuslanarli, chunki bu yaxshi final bo‘lishi mumkin edi. U hisobicha, ushbu juftlik g‘olibi kubokni qo‘lga kiritadi.
Shuningdek, Bulykin boshqa yarim final ham qiziqarli bo‘lishini ta’kidladi, lekin aynan Madrid va Parij jamoalari o‘rtasidagi o‘yin, 9 iyulga belgilangan, “chempionlar ligasi darajasidagi bahs” deb ataladi. Bundan tashqari, 8 iyun kuni “Fluminense” va “Chelsi” klublari o‘zaro maydonga tushadi.
Klub jahon chempionati yangi formatda o‘zining qiziqarli va raqobatbardosh o‘yinlari bilan futbol ishqibozlarini qiziqtirmoqda.

Клуб Булыкин назвал победителя чемпионата мира
Бывший нападающий сборной России и столичного клуба "Локомотив" Дмитрий Булыкин высказал свое мнение о клубном чемпионате мира этого года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот турнир в этом году проходит в обновленном формате в Соединенных Штатах. В нем впервые участвуют 32 команды.
По словам Булыкина, что "ПСЖ" и "Реал" встретятся в полуфинале, это печально, так как это мог быть хороший финал. Он считает, что победитель этой пары завоюет кубок.
Также Булыкин отметил, что другой полуфинал тоже будет интересным, но именно игра между мадридской и парижской командами, назначенная на 9 июля, называется "поединком уровня Лиги чемпионов". Кроме того, 8 июня клубы "Флуминенсе" и "Челси" встретятся на поле.
Клубный чемпионат мира в новом формате интересует футбольных болельщиков своими захватывающими и конкурентоспособными играми.