Ayaks Ugalde transferi haqida izoh berdi
Matbuotda "Spartak" jamoasining hujumchisi Manfred Ugalde faqat "Feyenoord" emas, balki "Ayaks" jamoasi uchun ham qiziqish uyg‘otayotgani haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Amsterdam klubining matbuot xizmati ushbu mavzu bo‘yicha berilgan savolga javob berdi. "Ayaks" jamoasi bunday ma’lumotni izohlamasligini ma’lum qildi.
Manfred Ugalde Rossiya chempionatining so‘nggi mavsumida 17 ta gol urib, eng yaxshi to‘purar bo‘ldi. Kostarikalik futbolchi bilan "Spartak" o‘rtasida amaldagi shartnoma 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Mashhur Transfermarkt portali Ugaldening qiymatini 15 million yevroga baholamoqda. Shuni ta’kidlash kerakki, avvalroq Ugalde Niderlandiyada "Tvente" jamoasi safida ham o‘ynagan.
Bu ma’lumotlar futbolchining faoliyati va kelajakdagi ehtimoliy transferlari haqida aniq tasavvur beradi.

Айакс Угальде трансфере прокомментировал
В прессе появились сообщения о том, что нападающий команды "Спартак" Мансфред Угальде вызывает интерес не только у "Фейеноорда", но и у клуба "Айакс". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба амстердамского клуба ответила на вопрос по этой теме. "Айакс" сообщил, что не будет комментировать такую информацию.
Мансфред Угальде стал лучшим бомбардиром последнего сезона чемпионата России, забив 17 голов. Действующий контракт с "Спартаком" рассчитан до середины 2027 года.
Популярный портал Transfermarkt оценивает стоимость Угальде в 15 миллионов евро. Стоит отметить, что ранее Угальде также играл в Нидерландах за команду "Твенте".