Smolov Rossiyadan oilaviy dam olish uchun ketgan
Futbolchi Fyodor Smolov Rossiyadan qisqa muddatga chiqib ketgani haqida ma'lumotga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu safar uzoqdan rejalashtirilgan oilaviy dam olish uchun bo‘lgan safar edi. Smolov ushbu harakatni hududiy inspektor bilan kelishganini, advokatlari orqali unga ma'lumot yetkazilganini va qaytganidan so‘ng suhbatlashish uchun rozilik olganini ta’kidladi.
Smolov 9 iyun kuni Rossiyaga qaytgan va shu vaqtdan beri mamlakatdan chiqmagan. U huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan hamkorlikni davom ettirmoqda.
Eslatib o‘tamiz, «Kofemaniya»da yuz bergan janjal 28 may kuni erta tongda sodir bo‘lgan. Ushbu mojaro natijasida Smolov ikki kishiga jismoniy zarba bergan, ulardan biri yuzga qaratilgan zarba bo‘lgan.
Futbolchi ushbu voqea bo‘yicha dastlabki sukutni buzib, o‘z munosabatini bildirdi. U o‘z harakatlari uchun javobgarlikni o‘z zimmasiga olganini va vaziyatni hal etishda hamkorlik qilishda davom etishini ma’lum qildi.
Bu holat jamiyatda keng muhokamalarga sabab bo‘lgan bo‘lsa-da, Smolov o‘z fikrini ochiq va aniq ifoda etishga harakat qilmoqda.

Смолов уехал из России на семейный отдых
Футболист Фёдор Смолов прокомментировал информацию о том, что он на короткий срок покинул Россию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это была поездка, заранее запланированная для семейного отдыха. Смолов отметил, что он согласовал этот шаг с территориальным инспектором, информация была передана ему через адвокатов, и он получил разрешение на общение после возвращения.
Смолов вернулся в Россию 9 июня и с тех пор не покидал страну. Он продолжает сотрудничество с правоохранительными органами.
Напомним, что инцидент в «Кофемании» произошёл 28 мая рано утром. В результате этого конфликта Смолов нанес физический удар двум людям, один из которых получил удар в лицо.
Футболист, нарушив первоначальное молчание, высказал своё мнение по этому поводу. Он заявил, что берёт на себя ответственность за свои действия и продолжит сотрудничество в разрешении ситуации.
Хотя этот случай вызвал широкие обсуждения в обществе, Смолов старается открыто и чётко выразить свою позицию.