FIFA PSJ va Real o‘yiniga hakam tayinladi
Chorshanba kuni Klub jahon chempionati doirasida katta o‘yin bo‘lib o‘tadi – PSJ va Real jamoalari yarim finalda kuch sinashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
FIFA rasmiy saytida ushbu o‘yinga hakamlar tayinlangani haqida ma’lumot e’lon qilindi. Finalga yo‘l olish uchun kechadigan bahsni Polshaning Shimon Martsinak boshchiligidagi hakamlar guruhi boshqaradi.
PSJ va Real jamoalari Nyu-York shahrida maydonga tushadi. O‘yinning boshlanish peshqadami 9 iyul, Moskva vaqti bilan soat 22:00 da bo‘ladi.
Futbol maydonida yuz berayotgan voqealar va o‘yinning barcha tafsilotlarini matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Shuningdek, Klub jahon chempionatining birinchi yarim final o‘yini seshanba kuni Fluminense va Chelsi jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi.
Bu musobaqa futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli va muhim voqea sanaladi. Har ikki o‘yin jahon futbolining eng kuchli jamoalarini ko‘rsatishga xizmat qiladi.

В среду в рамках клубного чемпионата мира состоится большой матч – команды ПСЖ и Реал встретятся в полуфинале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На официальном сайте FIFA опубликована информация о назначении судей на этот матч. Судейская бригада во главе с Симоном Марциняком из Польши будет управлять встречей, которая определит, кто пройдет в финал.
Команды ПСЖ и Реал выйдут на поле в Нью-Йорке. Начало матча запланировано на 9 июля в 22:00 по московскому времени.
События на футбольном поле и все детали матча можно будет отслеживать через текстовую трансляцию на портале LiveResult. Также первый полуфинальный матч клубного чемпионата мира пройдет во вторник между командами Флуминенсе и Челси.
Этот турнир считается интересным и важным событием для любителей футбола. Оба матча служат для демонстрации сильнейших команд мирового футбола.