Kanchelskis Rossiyaning futbolga qaytishiga ishonmaydi
Sobiq futbolchi Andrey Kanchelskis Rossiyaga nisbatan futbolga qo‘yilgan sanksiyalar tez orada bekor qilinishiga ishonmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Manchester Yunayted" jamoasining sobiq o‘yinchisi sifatida u 2026 yilda Rossiya jamoalarining xalqaro futbol maydonlariga qaytishi haqidagi gaplarni kulgili deb hisoblaydi. Kanchelskisning ta’kidlashicha, rahbarlarning kelasi yildan boshlab o‘yinlarda qatnashamiz degan so‘zlari haqiqatga to‘g‘ri kelmasligi mumkin, biroq yaqin kelajakda bunday imkoniyat paydo bo‘lishiga tayyor turish lozim.
UEFA va FIFA tomonidan Rossiya futbol ittifoqiga nisbatan qo‘yilgan cheklovlar uch yildan oshdi. Shu sababli, Rossiyaning klublari va milliy jamoalari rasmiy xalqaro musobaqalarda ishtirok eta olmayapti.
Shuni ham ta’kidlash kerakki, Rossiya milliy jamoasining navbatdagi yig‘ini sentabr oyida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Канчельскис не верит в возвращение футбола в Россию
Бывший футболист Андрей Канчельскис не верит, что санкции, наложенные на футбол в России, будут отменены в ближайшее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как бывший игрок "Манчестер Юнайтед", он считает смешными разговоры о возвращении российских команд на международные футбольные поля в 2026 году. По словам Канчельскиса, заявления руководителей о том, что мы будем участвовать в играх с следующего года, могут не соответствовать действительности, однако необходимо быть готовыми к появлению такой возможности в ближайшем будущем.
Ограничения, наложенные на Российский футбольный союз УЕФА и ФИФА, продолжаются более трех лет. Поэтому клубы и национальные команды России не могут участвовать в официальных международных соревнованиях.