Rossiya chempionligi uchun kurashda “Spartak” jamoasining imkoniyatlari haqida veteran futbolchi Yevgeniy Lovchev fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga “qizil-oq” jamoaga chempionlik uchun qancha yangi futbolchi kerakligi haqida savol berildi. Lovchev bu savol noto‘g‘ri qo‘yilganini ta’kidladi va jamoa avvalo mudofaani mustahkamlashi lozimligini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, mudofani kuchaytirish uchun barcha o‘yinchilarni almashtirish kerak, faqat Babichni bundan mustasno qilish mumkin. Oxirgi marta “Spartak” Rossiya chempioni bo‘lgan mavsum 2016/2017 yilgi mavsumda hisoblanadi.
O‘sha paytda jamoa bosh murabbiyi Massimo Karrera edi. Hozirda “qizil-oq” jamoani Dejan Stankovich boshqaradi.
O‘tgan chempionatni “Spartak” to‘rtinchi o‘rinda yakunlagan. Jamoaning chempionlik uchun kurashishini ta’minlash uchun avvalo mudofani kuchaytirish va jamoani barqarorlashtirish zarur.

Ловчев только посоветовал оставить Бабича в Спартаке
О ветеране футбола Евгении Ловчеве высказал мнение о возможностях команды "Спартак" в борьбе за чемпионство России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему задали вопрос о том, сколько новых футболистов нужно "красно-белым" для чемпионства. Ловчев отметил, что вопрос поставлен неверно и команда прежде всего должна укрепить защиту.
По его словам, для усиления защиты нужно заменить всех игроков, кроме Бабича. В последний раз "Спартак" стал чемпионом России в сезоне 2016/2017.
В то время главным тренером команды был Массимо Каррера. В настоящее время "красно-белых" тренирует Деян Станкович.
Прошлый чемпионат "Спартак" завершил на четвертом месте. Для того чтобы команда могла бороться за чемпионство, необходимо прежде всего укрепить защиту и стабилизировать команду.
В этом отношении были составлены четкие планы, и подчеркивалось, что команда может достичь своей цели.