Kanchelskis Karpinning ikki lavozimidan norozi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Andrey Kanchelskis «Evro-Futbol.Ru» saytiga bergan intervyusida Valeriy Karpinning klub va terma jamoadagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Karpinning kelgusi mavsumda bir nechta lavozimni bir vaqtning o‘zida bajarishiga salbiy munosabatda ekanligini ta’kidladi. Kanchelskisning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda futbolimiz shunday holatda bo‘lsa-da, bu kabi lavozimlarni birlashtirish noto‘g‘ri hisoblanadi.
2025 yil yozida Moskva «Dinamo» klubi Valeriy Karpinni bosh murabbiy etib tayinladi. U bilan uch yillik shartnoma imzolangan.
Shuningdek, Karpin Rossiya terma jamoasining bosh murabbiyi sifatida ham faoliyat yuritmoqda. Bu holat futbol rivojiga qanday ta’sir ko‘rsatishi haqida turli fikrlar mavjud.
Mutaxassislar bunday vazifalarni birlashtirish murabbiy ishining sifati va jamoa natijalariga ta’sir qilishi mumkinligini ta’kidlamoqda. Shu bois, Karpinning ikki lavozimni bir vaqtda bajarishiga jiddiy e’tibor qaratish zarur deb hisoblanadi.

Канчельскис недоволен двумя должностями Карпина
Бывший нападающий сборной России Андрей Канческлис в интервью сайту «Евро-Футбол.Ру» высказал мнение о деятельности Валерия Карпина в клубе и сборной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что негативно относится к тому, что Карпин будет одновременно занимать несколько должностей в следующем сезоне. По словам Канческлиса, несмотря на текущее состояние нашего футбола, объединение таких должностей считается неправильным.
Летом 2025 года московский клуб «Динамо» назначил Валерия Карпина главным тренером. С ним был подписан трехлетний контракт.
Также Карпин продолжает работать в качестве главного тренера сборной России. Существует множество мнений о том, как эта ситуация повлияет на развитие футбола.
Специалисты подчеркивают, что объединение таких задач может повлиять на качество работы тренера и результаты команды. Поэтому к тому, что Карпин одновременно выполняет две должности, необходимо проявлять серьезное внимание.