Pogrebnyak Malkomning Zenitga qaytishiga ishonmaydi
Matbuotda hujumchi yarim himoyachi Malkom yaqin orada «Zenit»ga qaytishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda fikrlarini «ko‘k-oq-ko‘k» jamoasining sobiq futbolchisi Pavel Pogrebnyak bildirdi. Uning fikricha, hozirgi vaqtda Sankt-Peterburg jamoasi tarkibi chet ellik futbolchilar bilan allaqachon to‘lib-toshgan.
Pogrebnyakning so‘zlariga ko‘ra, Malkomning qaytishi jamoa uchun yaxshi yangilik bo‘lardi, chunki u juda malakali futbolchi. Ammo hozircha uning jamoaga joy topishi qiyin ko‘rinmoqda.
Malkom Rossiya chempionatining yulduzlaridan biriga aylanishi mumkin, lekin uning qaytishiga ishonchi kam. Malkom 2019 yildan 2023 yilgacha «Zenit» sharafini himoya qilgan.
Shu davr mobaynida u 109 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 42 ta gol urgan va 24 ta golga assistentlik qilgan. 2023 yil yozida «Zenit» uni Saudiya Arabistonining «Al-Hilal» klubiga sotgan.
Yangi mavsumning birinchi turida «Zenit» o‘z maydonida «Rostov»ni qabul qiladi. Shuningdek, jamoa braziliyalik futbolchilarni almashtirish bo‘yicha katta o‘zgarishlar qilish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.

Погребняк не верит в возвращение Малкома в Зенит
В прессе появились сообщения о том, что нападающий полузащитник Мальком может в ближайшее время вернуться в «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своё мнение по этому поводу высказал бывший футболист «сине-бело-голубых» Павел Погребняк. По его мнению, в настоящее время состав санкт-петербургской команды уже переполнен иностранными футболистами.
По словам Погребняка, возвращение Малькома было бы хорошей новостью для команды, так как он очень квалифицированный футболист. Однако пока его место в команде выглядит затруднительным.
Мальком может стать одной из звезд российского чемпионата, но уверенности в его возвращении мало. Мальком защищал цвета «Зенита» с 2019 по 2023 год.
За этот период он сыграл в 109 официальных матчах, забил 42 гола и отдал 24 голевых передачи. Летом 2023 года «Зенит» продал его клубу Саудовской Аравии «Аль-Хилал».
В первом туре нового сезона «Зенит» примет на своём поле «Ростов». Также команда рассматривает возможность значительных изменений в составе бразильских футболистов.