Ola Ayna Nottingem Forest bilan shartnomani uzaytirdi
Nottingem Forest jamoasining himoyachisi Ola Ayna o‘zining klub bilan shartnomasini yangiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Endi futbolchi bilan tuzilgan yangi kelishuv 2028 yil yozigacha amal qiladi. O‘tgan mavsumda Nigeriyalik futbolchi Angliya Premer Ligasi doirasida 35 ta o‘yinda maydonga tushdi, ikki marta gol urdi va bitta golga assistentlik qildi.
Bu uning ingliz klubidagi ikkinchi mavsumi bo‘ldi. Nottingem Forest jamoasi o‘tgan futbol mavsumini yettinchi o‘rinda yakunladi.
Bu natija jamoaga Nunu Eshpiritu Santu boshchiligida keyingi mavsum UEFA Konferensiyalar Ligasi musobaqasida ishtirok etish imkonini berdi. Shuningdek, yaqinda Nottingem Forest jamoasining boshqaruv tizimiga Arsenal klubining sobiq sport direktori qo‘shildi.
Bu o‘zgarishlar jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam hisoblanadi. Klub rahbariyati va o‘yinchilari yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishga intilmoqda.

Ола Айнa продлил контракт с Ноттингем Форест
Защитник команды Ноттингем Форест Ола Айна обновил свой контракт с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь новое соглашение с футболистом будет действовать до лета 2028 года. В прошлом сезоне нигерийский футболист выходил на поле в 35 матчах английской Премьер-лиги, забил два гола и отдал одну голевую передачу.
Это был его второй сезон в английском клубе. Команда Ноттингем Форест завершила прошлый футбольный сезон на седьмом месте.
Этот результат позволил команде под руководством Нуну Эшпириту Санту участвовать в следующем сезоне в турнире Лиги конференций УЕФА. Также недавно в управленческую структуру команды Ноттингем Форест вошел бывший спортивный директор клуба Арсенал.
Эти изменения являются важным шагом для будущих успехов команды. Руководство клуба и игроки стремятся добиться высоких результатов в новом сезоне.