Napoli Osimxen uchun 60 million rad etdi
Viktor Osimxen bilan bog‘liq transfer jarayoni davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nigeriyalik futbolchi “Galatasaroy” jamoasida o‘ynashni istamoqda, biroq muzokaralar murakkab kechmoqda. Ismi e’tiborli manba Janluka di Martzio xabariga ko‘ra, turk klubi Osimxen uchun 60 million yevro taklif qilgan.
Biroq, “Napoli” klubi bu taklifni rad etgan. “Napoli” o‘z pozitsiyasini qat’iy saqlab qolmoqda va 26 yoshli futbolchini faqat xorijdagi klublar uchun belgilangan 75 million yevro miqdorida sotishga tayyor.
O‘tgan mavsumda Viktor Osimxen “Galatasaroy” jamoasida ijarada o‘ynagan. U 41 o‘yinda maydonga tushib, 37 ta gol urdi va 8 ta golga uzatma berdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga bo‘lgan muhim hissasini ko‘rsatadi. Shuningdek, klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yanada aniq va rasmiy shaklda yakunlanishi kutilmoqda.

Наполи отказал Осимхену в 60 миллионах
Трансферный процесс, связанный с Виктором Осимхеном, продолжается. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нигерийский футболист хочет играть за команду "Галатасарай", однако переговоры проходят сложно. По информации авторитетного источника Джанлуки ди Марцио, турецкий клуб предложил Осимхену 60 миллионов евро.
Однако клуб "Наполи" отклонил это предложение. "Наполи" твердо сохраняет свою позицию и готов продать 26-летнего футболиста только за установленную сумму в 75 миллионов евро для зарубежных клубов.
В прошлом сезоне Виктор Осимхен играл в "Галатасарае" на правах аренды. Он вышел на поле в 41 матче, забил 37 голов и отдал 8 голевых передач.
Эти показатели свидетельствуют о его важном вкладе в команду. Также ожидается, что соглашения между клубом и футболистом будут завершены в более четкой и официальной форме.