Mareska matbuot anjumanida so‘zsiz qoldi
«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska Jahon klublar chempionati yarim finalidan oldin qattiq jadval haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londonliklar Braziliya jamoasi «Fluminense» bilan seshanba kuni o‘ynaydi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Mareska matbuot anjumanida bu mavsumda jamoa 63 ta o‘yinda maydonga tushganini aytdi. U Yevropa jamoalari va Janubiy Amerika jamoalari sharoitlari juda farq qilishini ta’kidladi.
Shuningdek, «Fluminense» jamoasi ham shu davrda 70 ta o‘yin o‘tkazganini jurnalist eslatdi. Murabbiy esa boshini qimirlatib, javob qaytardi.
Jahon klublar chempionatining ikkinchi yarim finalida «PSJ» Madridning «Real» jamoasi bilan bellashadi. Ushbu turnirda jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada davom etmoqda va har ikki jamoa g‘alaba uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Мареска на пресс-конференции остался без слов
Главный тренер команды «Челси» Энцо Марьеска высказал свое мнение о жестком расписании перед полуфиналом чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонцы сыграют с бразильской командой «Флуминенсе» во вторник. Игра начнется в 22:00 по московскому времени.
На пресс-конференции Марьеска сказал, что команда провела 63 игры в этом сезоне. Он подчеркнул, что условия европейских и южноамериканских команд сильно различаются.
Также журналист напомнил, что команда «Флуминенсе» также провела 70 игр за этот период. Тренер, кивнув головой, ответил.
Во втором полуфинале чемпионата мира клубов «ПСЖ» встретится с мадридским «Реалом». Конкуренция между командами на этом турнире остается на высоком уровне, и обе команды используют все возможности для победы.