«Yuventus» klubi hujumchi Randal Kolo-Muanini ijaraga olish bo‘yicha «Pari Sen-Jermen» bilan yangi muzokaralar o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik futbolchining ijara muddati yaqinlashmoqda va shartnoma Klub jahon chempionati tugaguniga qadar amal qiladi. Shu musobaqada «Yuventus» musobaqadan chiqib ketgan.
Klub ijara muddatini yana bir yilga uzaytirish niyatida, garchi «Pari Sen-Jermen» ijara shartnomasiga majburiy xarid bandini qo‘shishni talab qilmoqda, deb xabar beradi futbol sohasidagi ichki manba Janluka di Marsio. «Yuventus» bosh murabbiyi Igor Tudor 26 yoshli hujumchini jamoaning muhim qismi deb hisoblaydi.
Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 30 million yevroga baholamoqda. Oldingi ma’lumotlarga ko‘ra, «Pari Sen-Jermen» ijara takliflarini faqat majburiy xarid bandi bilan ko‘rib chiqadi.
Shu sababli tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda. Kolo-Muanining jamoada qolishi «Yuventus» uchun strategik ahamiyatga ega.
Klub rahbariyati ham futbolchining imkoniyatlarini yuqori baholamoqda va uning kelajagi bo‘yicha hal qiluvchi qarorlar qabul qilinmoqda.

Ювентус хочет сохранить Коломоэна на правах аренды
Клуб «Ювентус» проведет новые переговоры с «Пари Сен-Жермен» о аренде нападающего Рандала Коло-Муани. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Срок аренды французского футболиста подходит к концу, и контракт будет действовать до завершения чемпионата мира среди клубов. В этом турнире «Ювентус» выбыл из соревнования.
Клуб намерен продлить срок аренды еще на год, хотя «Пари Сен-Жермен» требует включить в аренду обязательный пункт о покупке, сообщает внутренний источник в футболе Джанлука ди Марцио. Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тудор считает 26-летнего нападающего важной частью команды.
Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 30 миллионов евро. Согласно предыдущей информации, «Пари Сен-Жермен» рассматривает предложения по аренде только с обязательным пунктом о покупке.
По этой причине переговоры между сторонами продолжаются. Оставление Коло-Муани в команде имеет стратегическое значение для «Ювентуса».
Руководство клуба также высоко оценивает возможности футболиста и принимаются решающие решения о его будущем.