Dinamo bosh murabbiyligiga Karpin tayinlandi
Moskva "Dinamo" jamoasining bosh direktori Pavel Pivovarov jamoa bosh murabbiyi lavozimiga Valeriy Karpinning taklif qilinishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, murabbiy tanlovi asosan sportga oid mezonlar asosida amalga oshirilgan. Shuningdek, Valeriy Georgiyevichning ommaviy axborot vositalaridagi faoliyati ham bu qarorda ijobiy omil sifatida ko‘rilgan.
Karpin 13 iyun kuni Moskva jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. 56 yoshli mutaxassis bilan uch yillik shartnoma imzolandi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premyer Ligasi musobaqasida Moskva "Dinamo" jamoasi musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi. Jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi kelgusida yanada muvaffaqiyatli natijalarga erishishga intilmoqda.
Shuningdek, yangi murabbiyning tajribasi va bilimlari jamoaning o‘sishiga yordam berishi kutilmoqda. Bu qaror jamoa ichida ham, muxlislar orasida ham katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Динамо главным тренером назначен Карпин
Генеральный директор московского клуба "Динамо" Павел Пивоваров высказал мнение о назначении Валерия Карпина на пост главного тренера команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, выбор тренера был осуществлён в основном на основе спортивных критериев. Также деятельность Валерия Георгиевича в средствах массовой информации была рассмотрена как положительный фактор в этом решении.
Карпин был назначен главным тренером московской команды 13 июня. С 56-летним специалистом был подписан трехлетний контракт.
В прошлом сезоне команда "Динамо" заняла пятое место в таблице Российской Премьер-Лиги. Руководство команды и тренерский штаб стремятся добиться ещё более успешных результатов в будущем.
Также ожидается, что опыт и знания нового тренера помогут команде в её развитии. Это решение вызывает большой интерес как внутри команды, так и среди болельщиков.