Fomin: Karpin bilan Dinamo ishida ijobiy o‘zgarishlar
Moskva «Dinamo» jamoasining yarimhimoyachisi Daniil Fomin yangi bosh murabbiy Valeriy Karpin rahbarligidagi ishlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada ishlar ijobiy yo‘nalishda davom etmoqda va futbolchilar bir-biriga moslashmoqda. Umuman olganda, Karpin bilan ish jarayoni terma jamoadagi ishga o‘xshash, ayrim farqlar bo‘lsa-da, talablar tanishdir, dedi yarimhimoyachi «Sport-Ekspress» nashriga.
Eslatib o‘tamiz, 56 yoshli mutaxassis o‘tgan oy o‘rtalarida «Dinamo» bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi. Karpin bilan klub o‘rtasida uch yillik mehnat shartnomasi imzolangan.
U nafaqat Moskva klubida, balki Rossiya milliy terma jamoasida ham ish olib boradi. Bu esa uning murabbiylik faoliyatida muhim vazifalarni bir vaqtning o‘zida bajarishini anglatadi.

Фомин: С положительными изменениями в Динамо с Карпиным
Полузащитник московского «Динамо» Даниил Фомин высказал свое мнение о работе нового главного тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, дела в команде продолжают развиваться в положительном направлении, и футболисты адаптируются друг к другу. В целом, процесс работы с Карпиным похож на работу в сборной, хотя есть некоторые различия, требования знакомы, - сказал полузащитник в интервью изданию «Спорт-Экспресс».
Напомним, что 56-летний специалист был назначен главным тренером «Динамо» в середине прошлого месяца. Между Карпиным и клубом подписан трехлетний трудовой контракт.
Он будет работать не только в московском клубе, но и в сборной России. Это означает, что он будет одновременно выполнять важные задачи в своей тренерской деятельности.