Samarsk shahrining “Krylya Sovetov” jamoasi himoyachisi Fernando Kostantsaning o‘z klubiga sodiqligini bildirgani ma’lum qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kostantsa bir necha takliflarni olgan bo‘lsa-da, hozirda “Krylya” jamoasida qolishni istayotganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ayni paytda bu uning uchun eng yaxshi variant hisoblanadi.
Fernando Kostantsa “Krylya Sovetov” jamoasida uch yarim yildan ortiq vaqt davomida faoliyat yuritmoqda. O‘tgan mavsumda jamoa Rossiya Premer Ligasi musobaqasida o‘nchi o‘rinni egallab, qo‘shimcha o‘yinlar zonasiga chiqolmadi.
Yozda jamoa bosh murabbiyi lavozimiga yangi mutaxassis Magomed Adiev tayinlandi. U o‘rnini besh yil davomida “Krylya”ni boshqargan Igor Osinkinga topshirdi.
Jamoaning yangi murabbiyi ostida kelasi mavsumda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatish va yuqori pog‘onalarga ko‘tarilish maqsad qilinmoqda. Fernando Kostantsaning sodiqligi va jamoaga bo‘lgan ishonchi “Krylya Sovetov” uchun muhim omil bo‘lib xizmat qiladi.

Фернандо Костанса заявил о своей преданности "Крыльям Советов"
Стало известно, что защитник самарского клуба «Крылья Советов» Фернандо Костанца заявил о своей преданности своему клубу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя Костанца получил несколько предложений, он подчеркнул, что хочет остаться в команде «Крылья». По его словам, в настоящее время это лучший вариант для него.
Фернандо Костанца выступает за команду «Крылья Советов» более трех с половиной лет. В прошлом сезоне команда заняла десятое место в Российской Премьер-Лиге и не смогла выйти в зону дополнительных игр.
Летом новым главным тренером команды был назначен специалист Магомед Адиев. Он сменил Игоря Осинкина, который руководил «Крыльями» в течение пяти лет.
Под руководством нового тренера ставится цель показать лучшие результаты в следующем сезоне и подняться на более высокие позиции. Преданность Фернандо Костанцы и его доверие команде будут важным фактором для «Крыльев Советов».