Ahmat klubi Svetoslav Kovachev bilan xayrlashdi
Grozniy shahrining "Ahmat" futbol klubi rasmiy ijtimoiy tarmoqlarida bolgariyalik yarimhimoyachi Svetoslav Kovachev bilan shartnoma bekor qilingani haqida ma'lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar o‘zaro kelishuv asosida shartnomani bekor qilishga qaror qilishdi. Kovachev 2023-yil yozida "Ahmat" jamoasiga qo‘shilgan.
Shu vaqt ichida u klub safida 47 ta rasmiy o‘yin o‘tkazib, beshta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Klub matbuot xizmati Svetoslavga minnatdorchilik bildirgan holda unga kelajakdagi faoliyatida omad tiladi.
2025-yil yozida "Ahmat" jamoasiga Aleksandr Storojuk bosh murabbiy sifatida tayinlandi. U oldin "Krasnodar" va Tula shahrining "Arsenal" klublarida ishlagan.
O‘tgan mavsum oxirida Grozniy jamoasi RPLga chiqish uchun o‘tkazilgan play-off o‘yinlarida "Ural"ni 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Bu o‘zgarishlar "Ahmat"ning yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishida muhim bosqich hisoblanadi.
Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani yanada kuchaytirish va yuqori natijalarga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda. Futbolchilarning mehnati va jamoaviy ruhining oshishi natijasida "Ahmat" muxlislari oldida yangi yuksalishlar kutilyapti.

Ахмат клуб попрощался с Светославом Ковачевым
Футбольный клуб "Ахмат" из города Грозный официально сообщил в своих социальных сетях о расторжении контракта с болгарским полузащитником Светославом Ковачевым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны решили расторгнуть контракт на основе взаимного соглашения. Ковачев присоединился к команде "Ахмат" летом 2023 года.
За это время он провел 47 официальных матчей за клуб и смог забить пять голов. Пресс-служба клуба выразила благодарность Светославу и пожелала ему удачи в будущей деятельности.
Летом 2025 года главным тренером команды "Ахмат" был назначен Александр Сторожук. Ранее он работал в клубах "Краснодар" и "Арсенал" из Тулы.
В конце прошлого сезона команда из Грозного одержала победу над "Уралом" со счетом 3:2 в матчах плей-офф за выход в РПЛ. Эти изменения являются важным этапом в подготовке "Ахмата" к новому сезону.
Руководство клуба и тренеры прилагают все усилия для усиления команды и достижения высоких результатов. Благодаря труду футболистов и росту командного духа, болельщики "Ахмата" ожидают новых успехов.