Rossiya futbolida legionerlar limiti qattiqlashadi
Rossiya futbolida legionerlar soniga qo‘yiladigan cheklovlar sezilarli darajada qattiqlashtirilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda ushbu masala Rossiya sport vazirligi va Rossiya futbol uyushmasi tomonidan muhokama qilinmoqda. Asosiy takliflardan biri – Rossiya Premyer Ligasi jamoalarining mavsum uchun arizasida maksimal 10 nafar legioner bo‘lishi va maydonda bir vaqtning o‘zida 5 nafardan ko‘p legioner bo‘lmasligi.
Hozircha bu masala faqat muhokama qilingan bo‘lib, hech qanday qaror qabul qilinmagan. Joriy mavsumda Rossiya Premyer Ligasi klublari 13 nafar xorijiy futbolchini ro‘yxatga kiritishi mumkin, ularning 8 nafari maydonda bir vaqtda bo‘lish huquqiga ega.
Yangi Rossiya chempionati 18 iyuldan boshlanadi. Ushbu o‘zgarishlar mamlakat futbolining rivojlanishi va mahalliy futbolchilarga ko‘proq imkoniyat yaratish maqsadida ko‘rib chiqilmoqda.

В российском футболе лимит на легионеров ужесточается
В российском футболе лимиты на количество легионеров могут быть значительно ужесточены. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время этот вопрос обсуждается Министерством спорта России и Российским футбольным союзом. Одно из основных предложений – в заявке команд Российской Премьер-Лиги на сезон должно быть не более 10 легионеров, и на поле одновременно не может находиться более 5 легионеров.
Пока этот вопрос только обсуждается, и никаких решений не принято. В текущем сезоне клубы Российской Премьер-Лиги могут зарегистрировать 13 иностранных футболистов, из которых 8 имеют право находиться на поле одновременно.
Новый чемпионат России начнется 18 июля. Эти изменения рассматриваются с целью развития футбола в стране и создания большего количества возможностей для местных футболистов.