Real Benfikadan Karrerani Klub chempionati so‘ng oladi
Madridning Real klubi Lissabonning Benfika jamoasi bilan himoyachi Alvaro Karrerasing transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Amerika Qo‘shma Shtatlarida o‘tadigan Klub jahon chempionati tugagach, Real jamoasi safida o‘ynay boshlaydi. Karrerasing shaxsiy shartnomasi shartlari iyun oyida allaqachon Madrid klubi bilan kelishilgan edi, deb xabar beradi taniqli jurnalist Fabrizio Romano.
22 yoshli himoyachi ham Realga o‘tishni istayotganini ochiqchasiga aytgan. 2024/2025 yilgi mavsumda Karreras jami 52 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va beshta golli uzatmani amalga oshirdi.
Uning bozor qiymati taxminan 35 million yevroni tashkil etadi. Bu transfer Realning himoya chizig‘ini kuchaytirish bo‘yicha muhim qadam bo‘ladi.

Реал заберет Карреру из Бенфики после чемпионата клуба
Мадридский клуб Реал достиг соглашения о трансфере защитника Альваро Карреры из лиссабонской Бенфики. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист начнет выступать за Реал после завершения клубного чемпионата мира, который пройдет в Соединенных Штатах. Условия личного контракта Карреры были согласованы с мадридским клубом еще в июне, сообщает известный журналист Фабрицио Романо.
22-летний защитник также открыто заявил о своем желании перейти в Реал. В сезоне 2024/2025 Каррера провел 52 матча, забил четыре гола и сделал пять голевых передач.
Его рыночная стоимость составляет примерно 35 миллионов евро. Этот трансфер станет важным шагом для укрепления обороны Реала.