Orlov: Rossiyalik futbolchilar Karpin qo‘l ostida yig‘iladi
Kommentator Gennadiy Orlov Moskva «Dinamo» jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan iyun oyida «oq-ko‘k» jamoani Valeriy Karpin boshqara boshladi. Orlovning so‘zlariga ko‘ra, hozir barcha rossiyalik futbolchilar Karpinning qo‘l ostiga kelishga intiladi.
U 1990-yillarda Romansev shunday ishlaganini eslatadi. O‘sha paytda milliy jamoada o‘ynashni istaganlar «Spartak»ga borishardi.
Chunki «Spartak» o‘sha davrda eng kuchli jamoa edi. So‘nggi ikki mavsum davomida «Dinamo» jamoasini chexiyalik murabbiy Marsel Lichka boshqargan.
O‘tgan mavsumda «oq-ko‘klar» Rossiya chempionatida beshinchi o‘rinni egalladi. So‘nggi to‘rt turda jamoani Rolan Gusev boshqargan.
Karpin esa oldin Rossiya Premyer Ligasi o‘rtalaridan bo‘lgan «Rostov» jamoasining bosh murabbiyi bo‘lgan. Ushbu o‘zgarishlar «Dinamo» jamoasining kelajakdagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Орлов: Российские футболисты соберутся под руководством Карпина
Комментатор Геннадий Орлов высказал мнение о московской команде «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом июне команду «бело-голубых» возглавил Валерий Карпин. По словам Орлова, сейчас все российские футболисты стремятся попасть под руководство Карпина.
Он напоминает, что в 1990-х годах Романцев работал аналогично. В то время те, кто хотел играть за национальную команду, шли в «Спартак».
Потому что «Спартак» в то время был самой сильной командой. В последние два сезона команду «Динамо» возглавлял чешский тренер Марсел Личка.
В прошлом сезоне «бело-голубые» заняли пятое место в чемпионате России. В последних четырех турах команду возглавлял Ролан Гусев.
Карпин же ранее был главным тренером команды «Ростов», которая находилась в середине Российской Премьер-Лиги. Ожидается, что эти изменения положительно скажутся на будущих результатах команды «Динамо».