Rossiya Futbol Ittifoqi maxsus komissiyasi Moskva "Torpedo" jamoasi bilan bog‘liq birinchi liga hakamlarini pora berishda gumon qilinishi bo‘yicha ishni bir ovozdan ko‘rib chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qaror 9 iyul kuni e’lon qilinishi rejalashtirilgan, biroq bu masala bo‘yicha alohida yig‘ilish 10 iyulga qoldirilishi mumkin. Shu kunga qadar muayyan ekspertizalar natijalari ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, komissiya a’zolari "Torpedo" jamoasining musobaqa qoidalarini buzganligini tasdiqlashdi. Jamoa uchun bir necha jazo choralari ko‘rilishi mumkin: 50 million rubl jarima solish, 15 ochkoni olib qo‘yish yoki musobaqadan chetlashtirish.
Shuningdek, "Torpedo" rahbarlariga nisbatan jinoyat ishi ochilgan, hozirda jamoa egasi va direktori hibsda saqlanmoqda. Bu holat jamoaning kelajagi va musobaqadagi ishtirokiga jiddiy ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi haqida ogohlantiradi.

РФС "Торпедо" деле принял окончательное решение
Специальная комиссия Российского футбольного союза единогласно рассмотрела дело о подозрении в даче взятки арбитрам первой лиги, связанном с московской командой "Торпедо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Решение планируется объявить 9 июля, однако отдельное заседание по этому вопросу может быть перенесено на 10 июля. До этого момента ожидаются результаты определенных экспертиз.
По имеющимся данным, члены комиссии подтвердили нарушение командой "Торпедо" правил соревнований. Для команды могут быть применены несколько мер наказания: штраф в 50 миллионов рублей, лишение 15 очков или дисквалификация из соревнований.
Также в отношении руководителей "Торпедо" возбуждено уголовное дело, в настоящее время владелец и директор команды находятся под стражей. Это обстоятельство может серьезно повлиять на будущее команды и ее участие в соревнованиях.