Parijning PSJ jamoasi himoyachilari Vilyan Pacho va Lyuka Ernandes Bavariya jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda qizil kartochka olib, ikki o‘yinlik diskvalifikatsiyaga uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin Klub jahon chempionati chorak finalida bo‘lib o‘tdi va parijliklar 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Ikki o‘yinlik diskvalifikatsiya Pacho va Ernandesga AQShda o‘tkazilayotgan musobaqada qolgan o‘yinlarda maydonga tushishga ruxsat bermaydi.
Shuning uchun, ular jamoa tarkibidan ajralib ketdi. Bu haqda PSJ matbuot xizmati ma’lumot berdi.
Natijada, futbolchilar uchun ta’til erta boshlandi. Klub jahon chempionatining yarim finalida PSJ jamoasi Real Madridga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin 9 iyul, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.

Два футболиста команды ПСЖ дисквалифицированы
Защитники парижского ПСЖ Вильян Пачо и Лука Эрнандес получили красную карточку в матче против команды Бавария и были дисквалифицированы на два матча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч прошел в четвертьфинале клубного чемпионата мира, и парижане одержали победу со счетом 2:0. Двухматчевая дисквалификация не позволит Пачо и Эрнандесу выйти на поле в оставшихся матчах турнира, который проходит в США.
Таким образом, они выброшены из состава команды. Об этом сообщила пресс-служба ПСЖ.
В результате отпуск для футболистов начался раньше. В полуфинале клубного чемпионата мира команда ПСЖ встретится с Реалом.