Timoti Vea Marsel klubiga o‘tishga yaqin turibdi
Futbolchi Timoti Vea faoliyatini Fransiyaning Marsel klubi safida davom ettirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, 25 yoshli qanot himoyachisi bilan Marsel klubi o‘rtasida muzokaralar boshlangan. Mashhur jurnalist Fabrisio Romano yangilangan hisobotida tomonlar tez orada to‘liq kelishuvga erishish arafasida ekanligini bildirgan.
Vea esa Marselga o‘tishni qat’iy istayotganini ma’lum qilgan. Amerikalik futbolchi Fransiya chempionatini yaxshi biladi.
U 2023 yilda Lill klubidan Yuventusga o‘tgan, ilgari esa Parij Sen-Jermen klubida faoliyat boshlagan. Marsel joriy mavsumda Fransiya birinchi ligasida ikkinchi o‘rinni egallagan, biroq Parij Sen-Jermen klubidan 19 ochko ortda qolgan.
Shu tariqa, Veaning Marselga ko‘chishi uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasida shartnoma imzolanishi yaqin kunlarda amalga oshishi mumkin.
Bu transfer Marsel jamoasining hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam sifatida baholanmoqda.

Тимоти Веа близок к переходу в клуб Марсель
Футболист Тимоти Веа планирует продолжить свою карьеру в составе французского клуба Марсель. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно последним данным, начались переговоры между 25-летним защитником и клубом Марсель. Известный журналист Фабрицио Романо в обновленном отчете сообщил, что стороны близки к достижению полного соглашения в ближайшее время.
Веа заявил, что твердо намерен перейти в Марсель. Американский футболист хорошо знает чемпионат Франции.
Он перешел из клуба Лилль в Ювентус в 2023 году, а ранее начал свою карьеру в клубе Париж Сен-Жермен. Марсель занимает второе место в первой лиге Франции в текущем сезоне, однако отстает от клуба Париж Сен-Жермен на 19 очков.
Таким образом, переход Веа в Марсель ожидается как новый этап в его карьере. Подписание контракта между клубом и футболистом может состояться в ближайшие дни.
Этот трансфер рассматривается как важный шаг, направленный на усиление атакующей линии команды Марсель.