Tukmanov: Komlichenko o‘tishi eng kutilmagan transfer
Toshkentning sobiq “Torpedo” jamoasi prezidenti Aleksandr Tukmanov hujumchi Nikolay Komlichenkoning Moskva “Lokomotiv” klubiga o‘tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, chempionat boshlanishidan oldin eng kutilmagan o‘tish aynan Komlichenkononing “Lokomotiv”ga qo‘shilishi bo‘ldi. Tukmanovning ta’kidlashicha, Komlichenko havodagi to‘p uchun kurasha oladi, biroq uni kombinatsion o‘yinchi deb atash qiyin.
“Lokomotiv” jamoasi boshqa o‘yin uslubiga ega bo‘lib, Komlichenko bu uslubga mos kelmasligi mumkin. O‘tgan mavsumda 30 yoshli futbolchi “Rostov” jamoasida o‘ynagan.
U barcha turnirlarda jami 37 o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma berdi. Bu ma’lumotlar asosida uning yangi jamoadagi o‘rni va o‘yin uslubi haqida turli fikrlar paydo bo‘lmoqda.
Komlichenkoning “Lokomotiv”dagi faoliyati keyingi mavsumda qanday kechishi ko‘pchilik tomonidan e’tibor bilan kuzatiladi.

Тукманов: Переход Комличенко — самый неожиданный трансфер
Президент бывшей команды Ташкента "Торпедо" Александр Тукманов высказал свои мысли о переходе нападающего Николая Комличенко в московский клуб "Локомотив". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, самым неожиданным переходом перед началом чемпионата стал именно переход Комличенко в "Локомотив". Тукманов отметил, что Комличенко может бороться за мяч в воздухе, однако назвать его комбинационным игроком сложно.
Команда "Локомотив" имеет другой стиль игры, и Комличенко может не соответствовать этому стилю. В прошлом сезоне 30-летний футболист играл в команде "Ростов".
Он провел в общей сложности 37 матчей во всех турнирах, забил 9 голов и сделал 5 голевых передач. На основе этих данных возникают различные мнения о его новом месте в команде и стиле игры.