Kvaratsxeliya Real va Mbappe haqida fikr bildirdi
Gruziyalik yarim himoyachi Xvicha Kvaratsxeliya 2025 yilgi klublar jahon chempionatining yarim finalida Madridning "Real" jamoasi bilan bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, "Real" jamoasida ko‘plab kuchli futbolchilar bor va ularga hurmat bilan munosabatda bo‘lish zarur. Jamoasi o‘yinga to‘liq tayyorlanmoqda.
Kvaratsxeliya Mbappe haqida shunday dedi: "U dunyoning eng yaxshi futbolchilaridan biri. Kilianning maydonda bo‘lishi "Real" jamoasini ancha xavfli qiladi".
Yarim final uchrashuvi 9 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. Ushbu o‘yinda g‘olib Londonning "Chelsi" jamoasi bilan finalda uchrashadi.
O‘yinning yuqori darajada o‘tishi va jamoalarning bor kuchini safga qo‘yishi kutilmoqda. Muhim bahsda har ikki jamoa g‘alaba uchun bor imkoniyatlarini ishga soladi.

Кварацхелия высказался о Реале и Мбаппе
Грузинский полузащитник Хвича Кварацхелия высказал свои мысли о предстоящем матче полуфинала клубного чемпионата мира 2025 года против мадридского "Реала". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в команде "Реал" много сильных футболистов, и к ним нужно относиться с уважением. Его команда полностью готовится к игре.
Кварацхелия сказал о Мбаппе: "Он один из лучших футболистов мира. Присутствие Килиана на поле делает команду "Реал" гораздо более опасной".
Полуфинальный матч начнется 9 июля в 22:00 по московскому времени. Победитель этой игры встретится в финале с лондонским "Челси".
Ожидается, что игра пройдет на высоком уровне, и команды выложатся на полную мощность. В важном поединке обе команды используют все свои возможности для победы.