Bahrayn Rossiya bilan do‘stona o‘yin tashkil etmoqda
Mohammed Abdulgaffar, Bahrayn futbol assotsiatsiyasining matbuot kotibi, Rossiya milliy terma jamoasiga qarshi do‘stona uchrashuv tashkil etish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi kelasi yil sentabr oyida do‘stona o‘yin o‘tkazish bo‘yicha ular bilan bog‘langan. Biroq, Bahrayn jamoasining bosh murabbiyi hozircha taklif qilingan variantlardan hech birini tanlamagan.
Shuni ta’kidlash kerakki, Rossiya terma jamoasi 2022 yil fevral oyidan boshlab xalqaro musobaqalardan chetlashtirilgan. Shu sababli, Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa faqat do‘stona o‘yinlarda qatnashishi mumkin.
So‘nggi uchrashuvda rossiyalik futbolchilar Belarus terma jamoasini katta hisob bilan, 4:1 ga mag‘lub etishdi. Ushbu ma’lumotlar Sport24 nashri tomonidan taqdim etilgan.
Shunday qilib, Bahrayn va Rossiya terma jamoalari o‘rtasida do‘stona o‘yinning tashkil etilishi hali yakuniy hal qilinmagan va jamoalar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda.

Бахрейн организует дружеский матч с Россией
Мохаммед Абдулгаффар, пресс-секретарь футбольной ассоциации Бахрейна, высказал мнение о возможности организации дружеского матча против национальной сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Российский футбольный союз связался с ними по поводу проведения дружеской игры в сентябре следующего года. Однако главный тренер сборной Бахрейна пока не выбрал ни один из предложенных вариантов.
Следует отметить, что сборная России с февраля 2022 года отстранена от международных соревнований. Поэтому команда под руководством Валерия Карпина может участвовать только в дружеских матчах.
В последней встрече российские футболисты одержали крупную победу над сборной Беларуси со счетом 4:1. Эти данные предоставлены изданием Sport24.
Таким образом, организация дружеского матча между сборными Бахрейна и России еще не окончательно решена, и переговоры между командами продолжаются.