Ural prezidenti Torpedo o‘rniga chiqmasligini aytdi
Rossiya Premer-ligasi navbatdagi mavsum tarkibi masalasi hanuzgacha ochiq qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu holat «Torpedo» atrofidagi mojaro fonida yuz bermoqda. Chempionat boshlanishiga o‘n kundan kam vaqt qolganiga qaramay, liga tarkibi hali aniq emas.
Ehtimol, «Torpedo» yuqori diviziondan chiqarib yuborilishi mumkin. Shunday vaziyatda, Rossiya Premer-ligasida «Orenburg» yoki «Ural» klublari ishtirok etishi mumkinligi aytilmoqda.
«Orenburg» to‘g‘ridan-to‘g‘ri 15-o‘rinda joylashgani sababli ligadan tushgan, «Ural» esa pley-off o‘yinlarida mag‘lub bo‘lgan. «Ural» prezidenti Grigoriy Ivanov liga tarkibini aniqlashtirish uchun klubga hech qanday rasmiy xabar kelmaganini ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya Premer-ligasi yoki Rossiya Futbol Ittifoqidan hech qanday signal olinmagan. Rossiya chempionati 18 iyul kuni boshlanadi.
Shu sababli, liganing yakuniy tarkibi bo‘yicha qaror qabul qilinishiga hali vaqt bor. Futbol ixlosmandlari uchun bu mavzuda yangiliklarni diqqat bilan kuzatib borish muhimdir.

Президент Урала заявил, что Торпеда не выйдет на поле
Вопрос состава следующего сезона Российской Премьер-лиги по-прежнему остается открытым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта ситуация происходит на фоне конфликта вокруг «Торпедо». Несмотря на то, что до начала чемпионата осталось менее десяти дней, состав лиги еще не определен.
Возможно, «Торпедо» может быть исключено из высшего дивизиона. В такой ситуации говорится, что в Российской Премьер-лиге могут участвовать клубы «Оренбург» или «Урал».
«Оренбург» непосредственно занял 15-е место и вылетел из лиги, а «Урал» проиграл в стыковых матчах. Президент «Урала» Григорий Иванов сообщил, что клуб не получил никаких официальных уведомлений для уточнения состава лиги.
По его словам, никаких сигналов от Российской Премьер-лиги или Российского футбольного союза не поступало. Чемпионат России начнется 18 июля.
Поэтому еще есть время для принятия решения по окончательному составу лиги. Футбольным болельщикам важно внимательно следить за новостями по этой теме.