Bavariya Luis Dias uchun 60 million yevro taklif qildi
Bavariya klubi uzoq vaqtdan beri qanot hujumchisi transferi ustida ishlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamal Musiala jiddiy jarohat olib, uzoq muddat maydondan chetlatilgani sababli, Myunxenning katta jamoasi hujum chizig‘ini kuchaytirishga alohida e’tibor qaratmoqda. Matbuotda Bavariya klubi Liverpul klubidan Luis Dias bilan bog‘lanayotgani haqida xabarlar tarqaldi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, myunxenliklar 28 yoshli kolumbiyalik futbolchi bilan allaqachon kelishuvga erishgan va o‘yinchi ham Bavariyada o‘ynashni istamoqda. Bild nashrining xabariga ko‘ra, Bavariya Dias uchun transfer narxida o‘ziga ma’lum chegarani belgilagan.
Germaniya chempionlari futbolchi uchun 60 million yevrogacha to‘lashga tayyor, shuningdek, qo‘shimcha bonuslar ham ko‘zda tutilgan. O‘tgan mavsumda Luis Dias 50 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 8 ta golli uzatma berdi.
Shunday qilib, uning jamoaga qo‘shadigan hissasi katta ekanligi aniq ko‘rinmoqda. Bavariya jamoasi hujum chizig‘ini mustahkamlash uchun Dias transferini amalga oshirishga intilmoqda.

Бавария предложила 60 миллионов евро за Луиса Диаса
Клуб Бавария уже долгое время работает над трансфером крылатого нападающего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Из-за серьезной травмы Джамала Мусиалы, который выбыл на длительный срок, большая команда из Мюнхена уделяет особое внимание усилению атакующей линии. В прессе появились сообщения о том, что клуб Бавария ведет переговоры с клубом Ливерпуль по поводу Луиса Диаса.
Согласно информации, мюнхенцы уже достигли соглашения с 28-летним колумбийским футболистом, и игрок также хочет играть в Баварии. По данным издания Bild, Бавария установила определенный предел в трансферной цене за Диаса.
Чемпионы Германии готовы заплатить за футболиста до 60 миллионов евро, также предусмотрены дополнительные бонусы. В прошлом сезоне Луис Диас провел на поле 50 матчей, забил 17 голов и сделал 8 голевых передач.
Таким образом, его вклад в команду явно велик. Команда Бавария стремится осуществить трансфер Диаса для укрепления своей атакующей линии.