Portu Konseysau uchun birinchi taklifni rad etdi
Portu klubi qanot himoyachisi Fransishku Konseysau doimiy asosda Yuventus klubiga o'tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli insayder Nikolo Skira ma'lumot berdi. Manbaga ko'ra, Portu jamoasi Yuventusning Konseysau uchun taklif qilgan 22 million yevrolik birinchi taklifini rad etdi.
Futbolchining o'zi Yuventusda qolishni istasa-da, Turin klubi futbolchini 30 million yevroga sotib olish opsiyasini faollashtirish niyatida emas. Shuningdek, italiyaliklar Portudan to'lovni bir necha qismga bo'lishni so'ragan.
Konseysau o'tgan mavsumni Yuventusda ijarada o'tkazdi. U 40 ta o'yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 6 ta golga uzatma berdi.
Ushbu ko'rsatkichlar uning jamoaga qanchalik foydali ekanligini ko'rsatadi. Hozirgi vaqtda kelishuv yuzasidan muzokaralar davom etmoqda.

Порту Консейсау отклонил первое предложение
Клуб Порту может перейти на постоянной основе защитник фланга Франсишку Консейсау в клуб Ювентус. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный инсайдер Николо Скира. По информации источника, команда Порту отклонила первое предложение Ювентуса в размере 22 миллионов евро за Консейсау.
Сам футболист, хотя и хочет остаться в Ювентусе, клуб из Турина не намерен активировать опцию покупки футболиста за 30 миллионов евро. Также итальянцы попросили разбить платеж от Порту на несколько частей.
Консейсау провел прошлый сезон в Ювентусе на правах аренды. Он сыграл в 40 матчах, забил 7 голов и отдал 6 голевых передач.
Эти показатели показывают, насколько он полезен для команды. В настоящее время продолжаются переговоры по соглашению.