Agent: Konate qishida Lokomotivga o‘tishi mumkin edi
Dmitriy Selyuk, "Ahmat" jamoasining hujumchisi Muhammad Konatening agenti, futbolchiga Rossiya klublarining qiziqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, Konate qish mavsumida "Lokomotiv"ga o‘tishi mumkin edi, ammo klub uni olish qiyin bo‘ladi deb hisoblagan. Shunga qaramay, futbolchi o‘zi bunday imkoniyatga tayyor edi.
Agentning fikricha, Konate hozirgi transfer oynasida "Lokomotiv"ga "Rostov"dan kelgan Komlichenkodan darajada ustunroq. Konate 2021 yildan 2024 yilgacha "Ahmat" jamoasida o‘ynagan, ammo so‘nggi mavsum Saudiya Arabistonining "Al-Riyod" klubida o‘tkazdi.
O‘tgan mavsumda u 29 o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urdi va ikki golga uzatma berdi. Shu tariqa, Konatening faoliyati va uning Rossiya futboliga mosligi haqida agent aniq fikrlarni bildirdi.

Агент: Конате мог перейти в Локомотив зимой
Дмитрий Селюк, агент нападающего команды "Ахмат" Мухаммада Конате, высказал мнение о интересе российских клубов к футболисту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, Конате мог перейти в "Локомотив" зимой, однако клуб считал, что будет сложно его заполучить. Тем не менее, сам футболист был готов к такой возможности.
По мнению агента, Конате в текущем трансферном окне превосходит Комличенко, который пришел в "Локомотив" из "Ростова". Конате играл за команду "Ахмат" с 2021 по 2024 год, но последний сезон провел в клубе Саудовской Аравии "Аль-Рияд".
В прошлом сезоне он вышел на поле в 29 матчах, забил четыре гола и отдал две голевые передачи. Таким образом, агент высказал четкие мнения о деятельности Конате и его соответствии российскому футболу.