Lyon jamoasi keyingi mavsumni Fransiyaning birinchi divizion ligasi – Liga 1da o‘tkazishini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning apellyatsiyasi qanoatlantirildi va shuning natijasida ular ikkinchi darajali futbol ligasiga tushirilishi bekor qilindi. Bu qaror jamoaning kelgusi mavsumda yuqori ligada ishtirok etishini ta’minlaydi.
Shu bilan birga, Lyon jamoasi Yevropa ligasida ham ishtirok etishi mumkin bo‘ladi. Buning natijasida, ehtimol, Crystal Palace jamoasi musobaqadan chiqarilishi mumkin.
Bunday holat klub egalik qoidalari bilan bog‘liq. John Textor kompaniyasi ilgari Lyon va Crystal Palace jamoalariga egalik qilgan.
Yaqinda London klubining aksiyalari sotilgan bo‘lsa-da, bu masala 1 martgacha hal qilinishi kerak edi. Lyon o‘z mamlakat chempionatida yuqori o‘rinlarni egallagani uchun ustunlikka ega hisoblanadi.
Crystal Palace jamoasi Yevropa ligasidan chiqarilib, konferensiya ligasida o‘ynashi mumkin. Ularning bo‘shagan o‘rnini Nottingham Forest jamoasi egallashi ehtimol qilinmoqda.

Решение Лиона может привести к выходу Кристал Пэлас из Лиги Европы
Команда Лион объявила, что следующий сезон проведет в первом дивизионе Франции – Лиге 1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Апелляция команды была удовлетворена, и в результате их понижение во второй дивизион было отменено. Это решение обеспечивает участие команды в высшей лиге в следующем сезоне.
При этом команда Лион также может участвовать в Лиге Европы. В результате, возможно, команда Кристал Пэлас может быть исключена из турнира.
Такая ситуация связана с правилами владения клубом. Компания John Textor ранее владела командами Лион и Кристал Пэлас.
Хотя акции лондонского клуба были недавно проданы, этот вопрос должен был быть решен до 1 марта. Лион считается имеющим преимущество, так как занял высокие места в своем национальном чемпионате.
Команда Кристал Пэлас может быть исключена из Лиги Европы и играть в Лиге конференций. Их вакантное место, вероятно, займет команда Ноттингем Форест.