Matbuotda «Spartak» jamoasi «Alaves» klubi himoyachisi Santiyaqo Mourinyo bilan qiziqayotgani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu masala bo‘yicha Ispaniyaning sport direktori Serxio Fernandez «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga izoh berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak» jamoasi Mourinyoga rasmiy taklif yuborganligi haqidagi xabarlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi.
Hozirda 23 yoshli futbolchining vakillari bilan maslahatlashuvlar davom etmoqda. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Santiyaqo Mourinyo qiymati taxminan 3 million yevro atrofida baholanmoqda.
Uning amaldagi shartnomasi «Alaves» klubi bilan 2029 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Shu bois, har qanday transfer jarayoni ehtiyotkorlik bilan olib borilmoqda va rasmiy ma’lumotlar tasdiqlanmaguncha taxminlar asosida qaror qabul qilinmasligi lozim.

Спартак отклонил предложение Моуринью от Алавеса
В прессе появились сообщения о том, что команда «Спартак» интересуется защитником клуба «Алавес» Сантьяго Моуринью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому вопросу спортивный директор Испании Серхио Фернандес дал комментарий сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру». По его словам, сообщения о том, что команда «Спартак» отправила официальное предложение Моуринью, не соответствуют действительности.
В настоящее время продолжаются консультации с представителями 23-летнего футболиста. Согласно данным портала Transfermarkt, стоимость Сантьяго Моуринью оценивается примерно в 3 миллиона евро.
Его действующий контракт с клубом «Алавес» рассчитан до середины 2029 года. Поэтому любой процесс трансфера ведется осторожно, и до подтверждения официальной информации не следует принимать решения на основе предположений.