Semak Sion bilan o‘yindagi natijani tahlil qildi
Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol klubi bosh murabbiyi Sergey Semak Sion jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan do‘stlik uchrashuvi (5:2) natijasi yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda mezbonlar safida Maksim Glushenkov, Mateo Kassierra, Vadim Shilov, Aleksandr Erokhin hamda Sergey Volkov gol urishdi. Mehmonlar tomonidan esa Ilyas Shuarif va Rilind Nivokazi hisob qayd etdi.
Sergey Semakning so‘zlariga ko‘ra, chempionat yoki do‘stlik uchrashuvlarida bunday faollik va harakatlilikni ko‘rish qiyin. U harakatlarning ko‘pligi, maydonning kengligi va ko‘proq vaziyatlarning yuzaga kelishi o‘yinni yanada qiziqarli qiladi, dedi.
Semakning bu fikrlari "Match TV" tomonidan e’lon qilindi. Yangi mavsum boshlanishidan oldin "Zenit" yana bir do‘stlik uchrashuvini o‘tkazadi.
13 iyul kuni ular serb klubi "Vojvodina" bilan maydonga chiqadi. Bu o‘yin jamoaning tayyorgarlik jarayonidagi muhim bosqichlardan biri hisoblanadi.

Семак проанализировал результат игры с Сионом
Главный тренер футбольного клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Сергей Семак высказал свое мнение о результате товарищеского матча с командой Сион (5:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
В составе хозяев голы забили Максим Глушенков, Матео Кассьера, Вадим Шилов, Александр Ерохин и Сергей Волков. У гостей отличились Ильяс Шуариф и Рилинд Нивокази.
По словам Сергея Семака, в чемпионате или товарищеских матчах трудно увидеть такую активность и подвижность. Он отметил, что большое количество действий, ширина поля и большее количество возникающих ситуаций делают игру еще более интересной.
Эти мысли Семак озвучил в эфире "Матч ТВ". Перед началом нового сезона "Зенит" проведет еще один товарищеский матч.
13 июля они выйдут на поле против сербского клуба "Войводина". Эта игра является важным этапом в подготовительном процессе команды.