Madridning "Real" jamoasining yarim himoyachisi Jud Bellingem yaqin vaqt ichida maydonga tusholmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu hafta "Real" jamoasi Jahon klublari chempionatining yarim finalida "PSJ"ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi va musobaqadan chiqib ketdi. Shunday qilib, 2024/25 yilgi mavsum Madrid jamoasi uchun yakunlandi.
Oldindan aytilganidek, mavsum tugagach, Bellingem yelkasida jarrohlik amaliyoti o‘tkazilishi kerak bo‘ladi. Madrid zonasi ma’lumotlariga ko‘ra, jarrohlikdan keyingi tiklanish jarayoni uchdan to‘rt oygacha davom etadi.
Jud Bellingem uzoq vaqtdan beri yelkasida noqulaylik his qilmoqda va yaqinda o‘zi ham muammoni operatsiya orqali hal qilishni xohlashini bildirgan edi. Yangi La Liga mavsumining birinchi o‘yini 19 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

Беллингем вернется на поле через 3 месяца после операции
Полузащитник мадридского "Реала" Джуд Беллингем в ближайшее время не сможет выйти на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этой неделе "Реал" проиграл "ПСЖ" со счетом 0:4 в полуфинале чемпионата мира клубов и выбыл из турнира. Таким образом, сезон 2024/25 года завершился для мадридской команды.
Как было сказано ранее, после окончания сезона Беллингему предстоит операция на плече. По данным мадридского региона, процесс восстановления после операции займет от трех до четырех месяцев.
Джуд Беллингем давно испытывает дискомфорт в плече и недавно сам заявил о желании решить проблему с помощью операции. Первый матч нового сезона Ла Лиги состоится 19 августа.