Arshavin Torpedo muammolari tez hal qilinadi deb umid qilmoqda
Londonning Arsenal jamoasi va Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Andrey Arshavin Moskva shahrining Torpedo jamoasidagi muammolar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bu muammolarni tushunish mumkin, xususan, Torpedo muxlislari va futbol boshqaruvi vakillari uchun. Arshavin ta’kidlaganidek, qaysi qaror qabul qilinmasin, u iloji boricha tezroq qabul qilinishi zarur.
Hozirda Torpedo rahbariyatidan ikki kishi jamoaning natijalariga ta’sir ko‘rsatishga uringanlikda ayblanib hibsga olingan. Shuningdek, shu ish bo‘yicha hakam Bogdan Golovko ham hibsga olingan.
Jamoaning kelajagi bo‘yicha qaror 10 iyul kuni e’lon qilinishi kutilmoqda. Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumi esa 18 iyulda boshlanadi.
Bu holat futbol sohasida muhim masala sifatida ko‘rilmoqda va tezkor yechim topilishi barcha tomonlar uchun muhimdir.

Аршавин надеется, что проблемы Торпедо будут быстро решены
Бывший футболист лондонского Арсенала и сборной России Андрей Аршавин высказал свое мнение о проблемах команды Торпедо в Москве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эти проблемы можно понять, особенно для болельщиков Торпедо и представителей футбольного руководства. Как отметил Аршавин, какое бы решение ни было принято, оно должно быть принято как можно быстрее.
В настоящее время двое представителей руководства Торпедо арестованы по обвинению в попытке повлиять на результаты команды. Также по этому делу был арестован судья Богдан Головко.
Решение о будущем команды ожидается 10 июля. Новый сезон Российской Премьер-Лиги начнется 18 июля.
Эта ситуация рассматривается как важная проблема в футболе, и быстрое решение имеет значение для всех сторон.