Parij Sen-Jermen jamoasining bosh murabbiyi Luis Enrike Madridning Real jamoasiga qarshi Klub jahon chempionati yarim final uchrashuvida 4:0 hisobida qozonilgan g‘alabadan so‘ng Xabi Alonso haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Real jamoasi yangi bosh murabbiy qo‘l ostida ilk mag‘lubiyatini qabul qilib, turnirdagi ishtirokini yakunladi. Parij Sen-Jermen esa finalda Chelsi jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Enrike matbuot bilan bo‘lib o‘tgan suhbatda shunday dedi: “Xabi Alonso hech narsani isbotlashga muhtoj emas. U jamoa bilan to‘la predsezon tayyorgarligidan o‘tishi kerak.
Men Parij Sen-Jermen jamoasida ikki yildan beri faoliyat yuritaman, u esa yaqinda Real jamoasiga kelgan, shuning uchun ularni solishtirish noto‘g‘ri bo‘ladi.” Xabi Alonso iyun oyining boshida Madrid jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi va bu lavozimda Karlo Anchelottini almashtirdi.

Луис Энрике защитил Хави Алонсо
Главный тренер Париж Сен-Жермен Луис Энрике высказался о Хаби Алонсо после победы со счетом 4:0 над Реалом в полуфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Реал приняла первое поражение под руководством нового главного тренера и завершила свое участие в турнире. Париж Сен-Жермен сыграет в финале против Челси.
В разговоре с прессой Энрике сказал: "Хаби Алонсо не нужно ничего доказывать. Ему нужно пройти полную предсезонную подготовку с командой.
Я работаю в Париж Сен-Жермен уже два года, а он недавно пришел в Реал, поэтому сравнивать их было бы неправильно." Хаби Алонсо был назначен главным тренером мадридской команды в начале июня, заменив Карло Анчелотти.