Madridning "Real" klubi Jahon klub chempionatidagi ishtirokini katta daromad bilan yakunladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa yarim finalga chiqdi, ammo u yerda "Pari Sen-Jermen" jamoasiga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. "Qirollar" sport maqsadiga erisha olmagan bo‘lsa-da, iqtisodiy tomondan bu musobaqa ular uchun foydali bo‘ldi.
Madrid Zonening xabar berishicha, klub umumiy hisobda taxminan 93 million dollar, ya’ni deyarli 80 million yevro miqdorida mukofot puli oldi. Bu summa yakuniy g‘alabaga erishilmaganiga qaramay, jamoaning moliyaviy holatini yaxshiladi.
Jahon klub chempionatining finalida "Pari Sen-Jermen" va Londonning "Chelsi" jamoalari o‘zaro kuch sinashadi. Ushbu hal qiluvchi o‘yin 13 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Musobaqaning yuqori darajada o‘tishi va jamoalarning kuchli raqobati futbol muxlislarini qiziqtiradi.

Реал получил 80 миллионов евро на клубном чемпионате мира
Мадридский клуб "Реал" завершил свое участие в клубном чемпионате мира с большой прибылью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Хаби Алонсо вышла в полуфинал, но там потерпела поражение от "Пари Сен-Жермен" со счетом 0:4. Хотя "Короли" не смогли достичь спортивной цели, это соревнование оказалось для них выгодным с экономической точки зрения.
По информации Madrid Zone, клуб получил в общей сложности около 93 миллионов долларов, то есть почти 80 миллионов евро в виде призовых. Эта сумма улучшила финансовое состояние команды, несмотря на то, что финальной победы не было.
В финале клубного чемпионата мира встретятся "Пари Сен-Жермен" и лондонский "Челси". Этот решающий матч пройдет 13 июля, в воскресенье.