Militao og‘ir jarohatdan keyin maydonga qaytdi
Madridning “Real” jamoasining markaziy himoyachisi Eder Militao og‘ir jarohatdan so‘ng sog‘ayib, maydonga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o‘tgan yil noyabr oyida tizzasining oldingi xoch bog‘lamini yirtilishi sabab jarohat olgan edi. Bu unga so‘nggi yillarda yuz bergan ikkinchi shunday og‘ir jarohat hisoblanadi.
Shu hafta chorshanba kuni u klub jahon chempionati yarim finalining 64-daqiqasida zaxiradan maydonga tushib, o‘z jamoasini qo‘llab-quvvatladi. Ushbu o‘yin PSGga qarshi o‘tkazilib, jamoa 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Eder Militao 2019 yilda “Portu” klubidan “Real”ga o‘tganidan buyon jami 173 o‘yin o‘tkazdi. Uning amaldagi shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan.
27 yoshli himoyachi jamoaning muhim o‘yinchilaridan biri hisoblanadi va jamoaga katta hissa qo‘shmoqda. Uning maydonga qaytishi jamoa uchun ijobiy yangilik bo‘lib, muxlislar va mutaxassislar tomonidan iliq qarshi olindi.

Милитау вернулся на поле после тяжелой травмы
Центральный защитник мадридского "Реала" Эдер Милитао восстановился после тяжелой травмы и вернулся на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист получил травму в ноябре прошлого года из-за разрыва передней крестообразной связки колена. Это вторая такая тяжелая травма, с которой он столкнулся за последние годы.
В эту среду он вышел на поле в 64-й минуте полуфинала клубного чемпионата мира, поддержав свою команду. Этот матч проходил против PSG, и команда проиграла со счетом 0:4.
С тех пор как Эдер Милитао перешел в "Реал" из клуба "Порту" в 2019 году, он провел в общей сложности 173 матча. Его действующий контракт рассчитан до 2028 года.
27-летний защитник является одним из ключевых игроков команды и вносит значительный вклад в ее успех. Его возвращение на поле стало положительной новостью для команды и было тепло встречено болельщиками и специалистами.