Ximenes Yovichni mukammal futbolchi deb atadi
Yaqinda Gold Cup-2025 turnirida Meksika terma jamoasi tarkibida g‘olib bo‘lgan hujumchi Santyago Ximenes o‘zining vatandosh ommaviy axborot vositalariga intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U intervyuda «Milan» jamoasidagi jamoadoshlari haqida fikr bildirdi. Ximenes ayniqsa serbiyalik futbolchi Luka Yovichga yuqori baho berdi.
U Santyago so‘zlariga ko‘ra, Yovich bilan olti oy davomida birga o‘ynab kelmoqda va uni haqiqiy futbolchi deb hisoblaydi. Ximenesning aytishicha, unga to‘p uzatilganda, Yovich keyingi vazifalarni mukammal bajaradi.
Shu bilan birga, «Milan» rahbariyati hozircha Luka Yovichni jamoada qoldirish yoki yo‘qligini hal qilmagan. Yovichning klubga moslashuvi oson kechmagan va u ko‘plab qiyinchiliklarga duch kelgan.
Jamoa rahbariyati uning kelajagi bo‘yicha hali yakuniy qaror qabul qilmagan. Bu holat futbolchi va klub uchun muhim masala sifatida qolmoqda.

Хименес назвал Йовича идеальным футболистом
Недавно нападающий Сантьяго Хименес, ставший победителем турнира Золотого Кубка-2025 в составе сборной Мексики, дал интервью своим соотечественникам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью он высказался о своих товарищах по команде в «Милане». Хименес особенно высоко оценил сербского футболиста Луку Юовича.
По словам Сантьяго, он играет с Юовичем уже шесть месяцев и считает его настоящим футболистом. Хименес отметил, что когда ему передают мяч, Юович отлично выполняет следующие задачи.
Тем не менее, руководство «Милана» пока не приняло решение о том, оставлять ли Юовича в команде. Адаптация Юовича в клубе прошла не так легко, и он столкнулся с множеством трудностей.
Руководство команды пока не приняло окончательное решение о его будущем. Эта ситуация остается важным вопросом как для футболиста, так и для клуба.