Madridning "Real" jamoasi darvozaboni Tibo Kurtua La Liga prezidenti Xavyer Tebas haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning yuqori divizion rahbari ko‘pincha klublardagi vaziyatlar haqida ochiq va keskin fikrlarni aytib o‘tadi. Yaqinda La Liga "Real" jamoasining 19 avgustda bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan birinchi tur o‘yinini "Osasuna"ga qarshi ko‘chirish haqidagi iltimosini rad etishi haqida xabarlar tarqaldi.
Kurtua intervyusida Tebas kabi liganing boshqa prezidenti yo‘qligini, u doim diqqatni o‘ziga jalb qilishga harakat qilishini ta’kidladi. U shuningdek, La Liga jadvalga o‘zgartirish kiritishini umid qilmoqda, chunki jamoaning dam olishi juda muhimdir.
Tebas Klub jahon chempionatini yoqtirmasligini aytgan bo‘lsa-da, musobaqa o‘tkazildi va ular unda ishtirok etdilar. "Real" jamoasi Klub jahon chempionatida yarim finalda "PSJ"ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Куртуа резко раскритиковал президента Ла Лиги
Вратарь мадридского "Реала" Тибо Куртуа высказал свое мнение о президенте Ла Лиги Хавьере Тебасе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководитель высшего дивизиона Испании часто открыто и резко высказывается о ситуациях в клубах. Недавно появились сообщения о том, что Ла Лига отклонила просьбу "Реала" перенести первый тур матча против "Осасуны", запланированный на 19 августа.
В интервью Куртуа отметил, что нет другого президента лиги, как Тебас, который всегда пытается привлечь к себе внимание. Он также надеется, что Ла Лига внесет изменения в расписание, так как отдых команды очень важен.
Хотя Тебас и говорил, что не любит клубный чемпионат мира, соревнование прошло, и они в нем участвовали. "Реал" проиграл в полуфинале клубного чемпионата мира "ПСЖ" со счетом 0:4.