Dembele PSGda kam o‘yinda ko‘proq gol urdi
Usmon Dembele "Pari Sen-Jermen" jamoasining Madridning "Real" klubini Jahon klublarining yarim finalida 4:0 hisobida mag‘lub etishida muhim rol o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning oltinchi daqiqasida Dembele Fabiano Ruizga assistentlik qildi, to‘qqizinchi daqiqada esa o‘z hisobiga gol yozdirdi. Hozirda 28 yoshli futbolchining "Pari Sen-Jermen" safidagi ko‘rsatkichlari 94 o‘yinda 41 golni tashkil etadi.
Oldinroq u "Barselona"da o‘ynab, 185 ta o‘yinda maydonga tushib, 40 ta gol urgan edi. Dembele uchun ayni damda o‘tgan mavsum natijaviy jihatdan eng muvaffaqiyatli bo‘ldi.
U barcha musobaqalarda 52 o‘yinda 35 ta gol urdi va 16 ta golga assistentlik qildi. Usmon Dembele 2017 yildan 2023 yilgacha "Barselona" jamoasida o‘ynadi, so‘ngra "Pari Sen-Jermen"ga o‘tgan.

Дембеле забил больше голов в меньшем количестве матчей за ПСЖ
Усман Дембеле сыграл важную роль в победе команды "Пари Сен-Жермен" над мадридским "Реалом" со счетом 4:0 в полуфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На шестой минуте матча Дембеле ассистировал Фабиано Руису, а на девятой минуте забил гол. В настоящее время показатели 28-летнего футболиста в составе "Пари Сен-Жермен" составляют 41 гол в 94 матчах.
Ранее он играл за "Барселону", где провел 185 матчей и забил 40 голов. Для Дембеле прошедший сезон стал самым успешным с точки зрения результатов.
Он забил 35 голов и отдал 16 ассистов в 52 матчах во всех соревнованиях. Усман Дембеле играл за команду "Барселона" с 2017 по 2023 год, после чего перешел в "Пари Сен-Жермен".