Mostovoy: Prutsevni Spartakdan sotmaslik kerak
Sobiq «Selta» futbolchisi Aleksandr Mostovoy «Spartak» jamoasining Xesus Medina va Danil Prutsevni «Lokomotiv»ga o‘tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, agar «Lokomotiv» shunday transferlarni davom ettirsa, medallar uchun kurashishi mumkin. Chunki Prutsev yaxshi futbolchi hisoblanadi, garchi u amaliyotda kamroq maydonga tushgan bo‘lsa ham.
Mostovoy o‘zining Telegram kanalida Prutsevni «Spartak»dan sotmaslik kerakligini ta’kidladi. Unga ko‘ra, futbolchi o‘zi o‘ynashni xohlaydi, maydonda emas, zaxirada o‘tirmoqchi emas.
O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida «Spartak» to‘rtinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, «Lokomotiv» faqat oltinchi o‘rinda yakunlagan. Shunday qilib, «Lokomotiv» jamoasi kuchayib, yuqori o‘rinlar uchun kurashga kirishishi mumkin.

Mostovoy: Прутцева не следует продавать из Спартака
Бывший футболист «Сельты» Александр Мостовой высказал мнение о вероятности перехода игроков «Спартака» Хесуса Медины и Данила Прутцева в «Локомотив». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению эксперта, если «Локомотив» продолжит такие трансферы, он может бороться за медали. Прутцев считается хорошим футболистом, хотя он и выходил на поле реже.
Мостовой в своем Telegram-канале подчеркнул, что Прутцева не следует продавать из «Спартака». По его словам, футболист хочет играть, а не сидеть на скамейке запасных.
В прошлом сезоне чемпионата России «Спартак» занял четвертое место, а «Локомотив» завершил только на шестом. Таким образом, команда «Локомотив» может усилиться и начать борьбу за высокие места.