Spertsyan noto‘g‘ri odamlarga ishonib qolgan
Mashhur agent Dmitriy Selyuk «Krasnodar» jamoasi yarim himoyachisi Eduard Spertsyanining Yevropa klubi bilan transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Selyuk bu mavzuda gapirish uning uchun har doim kulgili ekanini aytdi, chunki Spertsyan ikki yil oldin allaqachon jamoani tark etishi kerak edi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Spertsyan juda yaxshi futbolchi, biroq noto‘g‘ri odamlarga ishonib qolgan.
Hozirgi vaziyat shuni ko‘rsatadiki, u faoliyatini «Krasnodar»da yakunlaydi yoki ma’lum bir vaqtda «Zenit»ga o‘tadi. O‘tgan mavsumda 25 yoshli futbolchi barcha musobaqalarni hisobga olganda 35 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 7 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Spertsyan bilan Kuban klubi o‘rtasidagi amaldagi mehnat shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.

Сперцян доверился неправильным людям
Известный агент Дмитрий Селюк высказал мнение о трансфере полузащитника «Краснодара» Эдуарда Сперцяна в европейский клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Селюк сказал, что говорить на эту тему всегда смешно для него, так как Сперцян уже два года назад должен был покинуть команду. По словам агента, Сперцян очень хороший футболист, но доверился неправильным людям.
Текущая ситуация показывает, что он завершит свою карьеру в «Краснодаре» или в определенный момент перейдет в «Зенит». В прошлом сезоне 25-летний футболист провел на поле 35 матчей во всех турнирах, забил 11 голов и сделал 7 голевых передач.
Действующий трудовой договор между Сперцянем и клубом «Кубань» будет действовать до середины следующего года.