Shaganov: Torpedo klubining holati juda og‘ir
Rossiyaning mashhur shoir va Moskva "Torpedo" futbol klubining muxlisi Aleksandr Shaganov Rossiya Futbol Ittifoqining (RFS) ushbu klubni Rossiya Premer-ligasidan chiqarish qaroriga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda jamoani tarqatish va faqat bolalar va o‘smirlar maktabini saqlab qolish masalasi muhokama qilinmoqda. Shaganov "Torpedoga" nisbatan qabul qilingan qaror bilan qat’iyan rozi emasligini ta’kidladi va RFS rahbariyatining bu harakatini tanqid qildi.
U jamoani tarqatish haqidagi qarorni faqat muxlislar qabul qilishi kerakligini, chunki klub aynan ular uchun mavjud ekanligini aytdi. Bundan tashqari, shoir fikricha, bu masalada bir qator noaniqliklar bor, eng muhimi esa voqealarning kechikib muhokama qilinayotgani va faqat hozirgina jamoaga nisbatan shov-shuv ko‘tarilayotgani hisoblanadi.

Шаганов: Состояние клуба "Торпедо" очень тяжелое
Известный российский поэт и болельщик московского футбольного клуба "Торпедо" Александр Шаганов высказал свое мнение о решении Российского футбольного союза (РФС) исключить этот клуб из Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время обсуждается вопрос о расформировании команды и сохранении только детской и юношеской школы. Шаганов подчеркнул, что он категорически не согласен с принятым решением в отношении "Торпедо" и раскритиковал действия руководства РФС.
Он заявил, что решение о расформировании команды должно принимать только болельщики, так как клуб существует именно для них. Кроме того, по мнению поэта, в этом вопросе существует ряд неясностей, и самое главное, что события обсуждаются с запозданием и только сейчас поднимается шум вокруг команды.