Spartak Torino himoyachisi Koko uchun taklif berdi
«Torino» jamoasining markaziy himoyachisi Saul Koko faoliyatini Moskva «Spartak» klubida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist Janluka di Martsiyo xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, «qizil-oq» jamoasi rahbariyati 26 yoshli Ekvatorial Gvineya terma jamoasi a’zosi bo‘lgan futbolchini Turin klubidan sotib olish bo‘yicha taklif bilan chiqqan.
Avvalroq ommaviy axborot vositalari Koko transferi Qatarning «Al-Duxayl» klubiga 14+2 million yevro evaziga amalga oshmaganini bildirgandi. O‘tgan yozda «Torino» futbolchini 8 million yevroga xarid qilgan.
U Italiya chempionatida 32 o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urdi. Hozirda Transfermarkt mutaxassislari himoyachining bozor qiymatini 10 million yevro deb baholamoqda.

Спартак предложил защитнику Торино Коко
Центральный защитник команды «Торино» Саул Коко может продолжить свою карьеру в московском клубе «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный журналист Джанлука ди Марцио. По информации источника, руководство «красно-белых» сделало предложение о покупке 26-летнего футболиста, который является членом сборной Экваториальной Гвинеи, у туринского клуба.
Ранее средства массовой информации сообщали, что трансфер Коко в катарский клуб «Аль-Духайл» не состоялся за 14+2 миллиона евро. Прошлым летом «Торино» купил футболиста за 8 миллионов евро.
Он провел 32 матча в чемпионате Италии и забил два гола. В настоящее время специалисты Transfermarkt оценивают рыночную стоимость защитника в 10 миллионов евро.