Rossiya terma jamoasining sobiq murabbiyi Sergey Balaxnin "Yevro-Futbol.Ru" saytiga bergan intervyusida Jersonning "Zenit"ga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, Rossiyada transferlarni baholash qiyin, chunki biror futbolchi yaxshi o‘ynagan bo‘lsa ham, RPLda o‘zini ko‘rsatmasligi mumkin. Ko‘p bor yuqori umidlar bilan kelgan futbolchilar o‘zidan kutilgan natijani bermagan.
Balaxninning fikricha, Jerson jamoaga moslashishi va o‘zini ko‘rsatishi murakkab masala. Shu bilan birga, u yaxshi futbolchilarni ko‘rishni va ularning chempionat darajasini oshirishini istaydi.
Bu esa musobaqani yanada kuchaytirardi. Hujumchi yarim himoyachi Jerson Braziliyaning "Flamengo" klubidan "Zenit" jamoasiga o‘tdi.
Transfer qiymati 25 million yevroni tashkil etib, tomonlar o‘rtasida 2030 yilgacha amal qiladigan shartnoma tuzildi. Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida "Zenit" o‘z maydonida 20 iyul kuni soat 18:00 da "Rostov" jamoasi bilan o‘ynaydi.

Бывший тренер выразил сомнение в возможностях Джерсона в «Зените»
Бывший тренер сборной России Сергей Балахнин в интервью сайту "Евро-Футбол.Ру" высказал мнение о переходе Жерсона в "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в России сложно оценивать трансферы, так как даже если футболист хорошо играет, он может не проявить себя в РПЛ. Много раз футболисты, пришедшие с высокими ожиданиями, не оправдали возложенных на них надежд.
По мнению Балахнина, Жерсону будет сложно адаптироваться в команде и проявить себя. В то же время он хочет видеть хороших футболистов и их уровень чемпионата.
Это бы усилило конкуренцию. Нападающий полузащитник Жерсон перешел из бразильского клуба "Фламенго" в команду "Зенит".
Стоимость трансфера составила 25 миллионов евро, и между сторонами был подписан контракт, действующий до 2030 года. В первом туре Российской Премьер-Лиги "Зенит" сыграет на своем поле с командой "Ростов" 20 июля в 18:00.