Sobiq "Spartak" jamoasi murabbiyi Valeriy Gladilin "Evro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan intervyusida Ivan Sergeevning "Dinamo" jamoasiga o‘tishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu qaror to‘g‘ri va professional futbolchi uchun yaxshi imkoniyatdir. Gladilin Sergeevning o‘yinidan Gladyishev va Tyukavin kabi futbolchilar ham o‘rganishlari mumkinligini ta’kidladi.
Shu bilan birga, Sergeevning jamoada doimiy asosiy tarkibda o‘ynashi kafolatlanmagan, chunki murabbiy Karpin turli taktikalardan foydalanadi va raqobat mavjud bo‘ladi. Karpin uchun bu futbolchilar milliy terma jamoa nomzodlari hisoblanadi, chunki u O‘zbekiston milliy terma jamoasining bosh murabbiyidir.
Shunday qilib, "Dinamo" jamoasi milliy terma jamoaning asosiy klubi sifatida shakllanmoqda. Yozgi transfer oynasida Moskva "Dinamo" jamoasiga himoyachi Maksim Osipenko va hujumchi Ivan Sergeev qo‘shildi.
Bu transferlar jamoaning kuchini oshirishga xizmat qiladi va kelajakda milliy terma jamoa uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.

Динамо имеет три кандидата в новой атаке
Бывший тренер команды "Спартак" Валерий Гладилин в интервью сетевому изданию "Евро-Футбол.Ру" высказал свои мысли о переходе Ивана Сергеева в команду "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это решение правильное и является хорошей возможностью для профессионального футболиста. Гладилин отметил, что Сергеева могут изучать такие игроки, как Гладисев и Тюкавин.
В то же время, не гарантировано, что Сергеев будет играть в основном составе команды на постоянной основе, так как тренер Карпин использует различные тактики и существует конкуренция. Для Карпина эти футболисты являются кандидатами в национальную сборную, так как он является главным тренером национальной сборной Узбекистана.
Таким образом, команда "Динамо" формируется как основной клуб национальной сборной. В летнее трансферное окно в московское "Динамо" присоединились защитник Максим Осипенко и нападающий Иван Сергеев.
Эти трансферы служат для усиления команды и создадут новые возможности для национальной сборной в будущем.