Parfenov: PSJ instinkti mag‘lubiyatga yo‘l qo‘ymaydi
Sobiq Moskva “Spartak” jamoasi himoyachisi Dmitriy Parfenov “PSJ” jamoasining o‘yiniga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, jamoa g‘alaba kayfiyatida bo‘lib, o‘yinni tezlik bilan nazoratga olib, raqiblarini mag‘lub etmoqda. Parfenovning so‘zlariga ko‘ra, “PSJ”da o‘ldiruvchi instinkt shakllangan va ular xatolarga yo‘l qo‘ymaydi.
Mutaxassisning fikricha, jamoaning kuchli o‘yinining sababi musobaqa boshlanishidan oldin yaxshi dam olganlaridadir. Yaqinda Parij klubi Luis Enrike boshchiligida Jahon klublar chempionatining yarim finalida Madridning “Real” jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi.
Endilikda “PSJ” finalda Londonning “Chelsi” jamoasi bilan o‘ynaydi. “Chelsi” esa braziliyalik “Fluminense” jamoasini 2:0 hisobida yengib o‘tgan.
Ushbu final o‘yiniga katta e’tibor qaratilmoqda, chunki ikkala jamoa ham o‘zining kuchli o‘yin uslubi bilan ajralib turadi. Musobaqa davomida “PSJ” jamoasining namoyishi ko‘plab mutaxassislar tomonidan yuqori baholangan.

Парфенов: ПСЖ инстинкт поражению не поддается
Бывший защитник московского "Спартака" Дмитрий Парфенов высказал свое мнение о игре команды "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда находится в победном настроении, быстро контролирует игру и побеждает соперников. По словам Парфенова, в "ПСЖ" сформировался убийственный инстинкт, и они не допускают ошибок.
По мнению специалиста, причиной сильной игры команды является то, что они хорошо отдохнули перед началом турнира. Недавно парижский клуб под руководством Луиса Энрике в полуфинале чемпионата мира клубов одержал победу над мадридским "Реалом" со счетом 4:0.
Теперь "ПСЖ" сыграет в финале против лондонского "Челси". "Челси" же обыграл бразильский "Флуминенсе" со счетом 2:0.
На этот финальный матч уделяется большое внимание, так как обе команды выделяются своим сильным стилем игры. Выступление команды "ПСЖ" в ходе турнира было высоко оценено многими специалистами.