Lissabonning "Benfika" jamoasi himoyachisi Alvaro Karreraz yaqinda Madridning "Real" klubiga qo‘shilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda taniqli manba Fabrizio Romano xabar berdi. Manbaning ma'lumotiga ko‘ra, "Qirollik klubi" 22 yoshli ispan himoyachisini transfer qilish bo‘yicha portugaliya tomon bilan kelishuvga erishdi.
Shartnoma qiymati taxminan 50 million yevroni tashkil etadi. Transfer uchun to‘lov bir necha bosqichda amalga oshirilishi rejalashtirilgan.
O‘tgan mavsumda Alvaro Karreraz "Benfika" jamoasi safida 52 ta o‘yinda maydonga tushdi. Himoyachi to‘rtta gol urib, beshta golga uzatma berdi.
Uning faoliyati jamoaga muhim hissa qo‘shganligi ta’kidlanmoqda. Hozirda transfer jarayoni yakunlanishi kutilmoqda va rasmiy e’lon yaqin kunlarda berilishi ehtimoldan xoli emas.

Реал покупает Каррераса у Бенфики за 50 миллионов
Защитник лиссабонской "Бенфики" Альваро Каррерас вскоре ожидается в мадридском "Реале". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил известный источник Фабрицио Романо. Согласно информации источника, "Королевский клуб" достиг соглашения с португальской стороной о трансфере 22-летнего испанского защитника.
Стоимость контракта составляет примерно 50 миллионов евро. Платеж за трансфер планируется осуществить в несколько этапов.
В прошлом сезоне Альваро Каррерас провел 52 матча за "Бенфику". Защитник забил четыре гола и отдал пять голевых передач.
Подчеркивается, что его деятельность внесла важный вклад в команду. В настоящее время ожидается завершение процесса трансфера, и официальное объявление может быть сделано в ближайшие дни.