Spartak Samoshnikov bilan shartnoma shartlarini kelishdi
Moskva "Spartak" jamoasi himoyachi Ilya Samoshnikovning transferi bo‘yicha "Lokomotiv" klubi bilan muzokaralarda sezilarli yutuqlarga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Legalbet manbasining xabar berishicha, "Spartak" futbolchi bilan shaxsiy mehnat shartnomasining shartlari bo‘yicha kelishuvga erishdi. Biroq, "qizil-oq" jamoa hozircha "Lokomotiv" bilan transfer shartlarini yakuniy tasdiqlay olmadi, chunki "temiryo‘lchilarning" bosh murabbiyi Mixail Galaktionov Samoshnikovning jamoani tark etishiga qarshi chiqmoqda.
O‘tgan mavsumda 27 yoshli himoyachi barcha musobaqalarda jami 33 o‘yinda maydonga tushdi, to‘rt gol urdi va to‘rt samarali uzatma amalga oshirdi. Ushbu natijalar uning jamoaga bo‘lgan hissasini yaqqol ko‘rsatadi.
Transfer jarayoni davom etmoqda va tomonlar o‘z manfaatlarini hisobga olgan holda kelishuvga erishishga harakat qilmoqda. "Spartak" jamoasi himoyasini kuchaytirish maqsadida Samoshnikovni o‘z safiga qo‘shishni rejalashtirmoqda.

Согласованы условия контракта с Спартаком Самошниковым
Москва "Спартак" достиг значительных успехов в переговорах с клубом "Локомотив" по трансферу защитника Ильи Самошникова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника Legalbet, "Спартак" достиг соглашения по условиям личного трудового контракта с футболистом. Однако "красно-белые" пока не смогли окончательно утвердить условия трансфера с "Локомотивом", так как главный тренер "железнодорожников" Михаил Галaktionov выступает против ухода Самошникова из команды.
В прошлом сезоне 27-летний защитник провел на поле 33 матча во всех турнирах, забил четыре гола и сделал четыре результативные передачи. Эти результаты ярко демонстрируют его вклад в команду.
Трансферный процесс продолжается, и стороны пытаются достичь соглашения, учитывая свои интересы. "Спартак" планирует усилить свою защиту, добавив Самошникова в свои ряды.