Sobiq «Dinamo» jamoasi himoyachisi Aleksandr Tochilin Valeriy Karpin rahbarligidagi «oq-ko‘k» jamoaning kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, muxlislar yangi mavsumdan katta umid bilan qaramoqda, chunki ular Karpin jamoani sovrindorlikka olib chiqishiga ishonishadi. Tochilin so‘zlariga ko‘ra, agar «oq-ko‘klar» Rossiya Premer Ligasi musobaqasida sovrindorlar qatoriga kira olmasa, unda Karpinni jamoaga taklif qilish va yozgi transferlar kampaniyasi noto‘g‘ri qaror bo‘lgan hisoblanadi.
O‘tgan mavsumda «Dinamo» musobaqani beshinchi o‘rinda yakunlagan va sovrindorlik uchun kurashayotgan uchlikdan atigi uch ochko ortda qolgan. Esda tutish lozimki, mavsum oralig‘ida jamoaning bosh murabbiyi lavozimiga Valeriy Karpin tayinlangan va u bilan uch yillik shartnoma imzolangan.

Успех управления Динамо Карпина вызывает сомнения
Бывший защитник «Динамо» Александр Точилин высказал свои мысли о будущем «бело-голубой» команды под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, болельщики с надеждой смотрят на новый сезон, так как они верят, что Карпин сможет вывести команду на призовые места. Точилин отметил, что если «бело-голубые» не смогут войти в число призеров Российской Премьер-Лиги, то приглашение Карпина в команду и летняя трансферная кампания будут считаться ошибочным решением.
В прошлом сезоне «Динамо» завершило соревнование на пятом месте, отставая всего на три очка от тройки, борющейся за призовые места. Стоит отметить, что в межсезонье главным тренером команды был назначен Валерий Карпин, с которым был подписан трехлетний контракт.